Finał 7.edycji Seeds For The Future
50 uczestników wybranych spośród licznych zgłoszeń, 5 dni pełnych szkoleń z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych prowadzonych przez światowych ekspertów, wiele nowych kontaktów i doświadczeń międzykulturowych – tak w skrócie można podsumować tegoroczną, siódmą już edycję flagowego programu edukacyjnego Huawei Seeds For The Future 2020 w Polsce. Cykl szkoleń i warsztatów z technologii ICT w tym roku odbył się w formule online w dniach 23-27 listopada, gromadząc najzdolniejsze studentki i studentów z uczelni z całej Polski. Znani są już zwycięzcy – 10 najzdolniejszych uczestników, którzy otrzymają nowoczesny sprzęt od Huawei.
Intensywny tydzień z ICT
z Research & Development Centre Huawei.
Technologie informacyjne i komunikacyjne są obecnie jedną z najszybciej rozwijających się branż. Efektem tego jest potrzeba kształcenia utalentowanych specjalistów z zarówno teoretyczną wiedzą jak i praktycznym doświadczeniem, którzy poradzą sobie z wyzwaniami transformacji cyfrowej. Uzupełnianie i poszerzanie wiedzy o ICT w ramach programów edukacyjnych, szkoleń i kursów to doskonała metoda nie tylko do stworzenia podwalin swojej przyszłej kariery naukowej czy zawodowej w obszarze technologii, ale też niejednokrotnie okazja do odkrycia pasji związanej z tą dziedziną"
– mówi dr inż. Przemysław Sękalski z Politechniki Łódzkiej.
Najzdolniejsi nagrodzeni
Program "Seeds For The Future" był ciekawym doświadczeniem, które pozwoliło mi pogłębić wiedzę na interesujące mnie tematy takie jak sztuczna inteligencja czy technologia 5G. Do udziału w programie serdecznie zachęcam wszystkich entuzjastów technologii, którzy również chcą poszerzyć swoje horyzonty"
– powiedział o swoim udziale Bartłomiej Gajda, jeden spośród 10. nagrodzonych studentów.
Potrzeba więcej kobiet w nowych technologiach
Dla wielu uczestników udział w Seeds For The Future może stanowić pierwszy krok do kariery w sektorze nowych technologii. Dlatego szczególnie cieszy nas, że w tym roku aż 36% uczestników Seeds for The Future to studentki. Kobiety stanowią 51% społeczeństwa, ale w branży technologicznej - tylko 20%. Różnorodność przynosi korzyści nam wszystkim, bo im bardziej się od siebie różnimy, tym więcej się od siebie uczymy i tym bardziej się rozwijamy. Mam nadzieję, że kobiety będą miały coraz większy wpływ na branżę technologiczną"
- mówi Alicja Tatarczuk, Public Affairs & CSR Manager Huawei.
Moim zdaniem należy przełamywać – gdzieniegdzie wciąż żywe - krzywdzące stereotypy na temat kobiet w nowych technologiach oraz nagłaśniać nasze sukcesy, abyśmy mogły rozwijać kariery naukowe i zawodowe w przyjaznych środowiskach, które zauważą nasz potencjał i docenią nas na równi z mężczyznami. Przez wieki osiągnięcia kobiet w nauce i technice były na dalszym planie, a obecnie, dzięki rosnącemu dostępowi do informacji, możemy wybrzmieć własnym głosem na temat naszych osiągnięć w świecie nowych technologii i przetrzeć ścieżki dla innych kobiet