II edycja
Huawei Polska oraz Startup Academy ogłosili skład tegorocznej Kapituły konkursu Huawei Startup Challenge 2. Znaleźli się w niej uznani eksperci ze świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Oceniającymi zostali m.in. Przemysław Kurczewski, Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Bartosz Sokoliński, Dyrektor Zarządzający ds. Innowacji i Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu.
Motywem przewodnim drugiej edycji Huawei Startup Challenge jest #TechForBetterPlanet. W naborze poszukiwane są rozwiązania technologiczne, które pomagają walczyć z negatywnymi skutkami wpływu człowieka na środowisko naturalne. W ramach tegorocznej edycji, Huawei Polska wraz ze Startup Academy zaprosili do Kapituły konkursowej osoby z dużym doświadczeniem i dorobkiem w dziedzinach związanych z nowymi technologiami, ale także takie, które w swojej codziennej pracy realizują szereg zadań związanych m.in. z wdrażaniem Agendy Zrównoważonego Rozwoju ONZ, promocją postaw ekologicznych w społeczeństwie czy etycznym wykorzystaniem technologii.
W Kapitule konkursowej obecni będą m.in. przedstawiciele organów administracji publicznej – Przemysław Kurczewski, Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Bartosz Sokoliński, Dyrektor Zarządzający ds. Innowacji i Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu. Udział w ocenie zgłoszeń weźmie także Kamil Wyszkowski, Dyrektor Generalny UN Global Compact Network Poland.
Wśród ekspertów z sektora prywatnego i świata akademickiego, oceniających startupy, znaleźli się m.in. prof. Bolesław Rok - inicjator rankingu Startupy Pozytywnego Wpływu, który na co dzień specjalizuje się w badaniu odpowiedzialnego biznesu; prof. Piotr Płoszajski, ekspert z zakresu przemysłu 4.0; prof. Marcin Bajkowski – naukowiec działający w obszarze nowych technologii; prof. Aleksandra Przegalińska, promotorka i badaczka sztucznej inteligencji oraz jej zastosowania w codziennym życiu; dr Maciej Kawecki, prorektor ds. innowacji i współpracy w Wyższej Szkole Bankowej oraz Prezes Instytutu Lema.
Do grona oceniających w konkursie Huawei Startup Challenge dołączyły także dr. Bianka Siwińska, CEO w Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która aktywnie wspiera udział kobiet w tworzeniu nowych technologii; Mirella Panek-Owsiańska, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ekspertka ds. CSR i innowacji społecznych oraz Martyna Zastawna, która jest pionierką w budowaniu biznesu w duchu less waste, założyciela i prezeska WoshWosh.
W Kapitule konkursowej zasiądą również przedstawiciele Huawei oraz Krajowej Izby Klastrów Energii - partnera wspierającego konkurs Huawei Startup Challenge. Z ramienia Huawei Polska startupy oceniać będą Ryszard Hordyński, Dyrektor Strategii i Komunikacji oraz Agnieszka Pietrzak - Technology Cooperation Manager. Ze strony KIKE, w prace Kapituły włączy się Prezes Albert Gryszczuk, doświadczony menedżer w przedsiębiorstwach tworzących rozwiązania zaawansowane technologicznie.
Kapituła konkursu zbierze się 18 i 19 listopada 2021 r., kiedy to wybrana 40-tka startupów zaprezentuje swoje rozwiązania, a do następnego etapu wybranych zostanie 20 projektów, które wezmą udział w tytułowym wyzwaniu. Ostatnie posiedzenie Kapituły planowane jest na 17 grudnia 2021 r., w czasie którego wyłonionych zostanie 10 finalistów, którzy zyskają szansę na zaprezentowanie się na wielkiej gali wieńczącej konkurs. To w czasie tego wydarzenia poznamy zwycięzców drugiej edycji Huawei Startup Challenge! Wszystkie startupy, które chcą podjąć wyzwanie i powalczyć o nagrody o łącznej wartości 210 000 zł, mogą zgłosić swój udział w konkursie pod adresem https://huaweistartupchallenge.pl/
***
Patronat medialny nad konkursem Huawei Startup Challenge objęli: Rzeczpospolita, Brief.pl, Mam Startup, NowyMarketing, ISB News, ISB Tech, eGospodarka, eco-news, HomoDigital.