Firma Huawei ogłosiła, że dzięki zobowiązaniu wobec koalicji Partner2Connect (P2C) oraz Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) zostanie zapewniona łączność dla 90 milionów osób w odległych regionach prawie 80 krajów. Informacja ta została przekazana w ramach pierwszego raportu postępów Huawei od czasu przystąpienia do koalicji cyfrowej w zeszłym roku.
Dr. Liang Hua, przewodniczący Huawei, przemawiający do publiczności na Forum Zrównoważonego Rozwoju.
Infrastruktura cyfrowa nowej generacji, taka jak łączność i moc obliczeniowa, jest tak samo ważna dla napędzania rozwoju społeczno-gospodarczego jak nasza fizyczna infrastruktura drogowa. Obliczenia są głównym motorem wydajności w gospodarce cyfrowej. Szybsze wdrażanie infrastruktury obliczeniowej przyczyni się do przyspieszenia cyfrowej transformacji w wielu branżach oraz promowania głębszej integracji gospodarki cyfrowej i rzeczywistej.
- powiedział dr Liang.
Nie wybierajmy między technologią a zrównoważonym rozwojem. Potrzebujemy obu! Rośnijmy razem z technologią. Budujmy cyfrową przyszłość, która przyczynia się do postępu dla ludzi i planety.
- uzupełniła komentarz dr. Lianga Doreen Bogdan-Martin, Sekretarz Generalna ITU
Doreen Bogdan-Martin, Sekretarz Generalna ITU, wygłosiła przemówienie inauguracyjne
O stypendium będzie można aplikować od przyszłego roku, a program potrwa 3 lata. W tym okresie, każdego roku 30 młodych wizjonerów (w wieku 18-28 lat) z całego świata otrzyma wsparcie w realizacji swoich projektów, wykorzystujących technologię cyfrową do rozwoju.
Jako Huawei z dumą współpracujemy z ITU w tej ważnej sprawie i cieszymy się, widząc młodych wizjonerów wprowadzających konkretne zmiany na rzecz cyfrowego włączenia na całym świecie. Wsparcie, jakie otrzymają uczestnicy, obejmuje wkład finansowy na rzecz ich projektów, mentoring ze strony ekspertów ITU i Huawei oraz możliwość uczestniczenia we wspólnych wydarzeniach.
- zauważył Jeff Wang, Prezes Departamentu ds. Komunikacji i Public Affairs w Huawei
Poprzez wspólne wysiłki ITU i Huawei młodzi ludzie będą się uczyć, jak pracować w świecie cyfrowym. Cyfrowość jest warunkiem przyspieszenia realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Chcemy, aby młodzież poszerzała granice ewoluującego globalnego ekosystemu cyfrowego i wprowadzała coraz więcej innowacji.
- powiedział dr Cosmas Luckyson Zavazava, Dyrektor Biura Rozwoju Telekomunikacji ITU