Podczas 4. Forum Huawei Innovative Data Infrastructure (IDI) w Monachium, Huawei zaprezentował nowe rozwiązanie AI Data Lake, zaprojektowane w celu przyspieszenia wdrażania sztucznej inteligencji w różnych sektorach. Peter Zhou, wiceprezes Huawei i prezes ds. linii produktów do przechowywania danych Huawei, przedstawił rozwiązanie w przemówieniu zatytułowanym: „Transformacja i optymalizacja, dzięki infrastrukturze danych dostosowanych do sztucznej inteligencji”.
Mimo że transformacja cyfrowa ewoluowała przez dziesięciolecia i przyniosła ogromne postępy, jedno pozostaje niezmienne: kluczowe znaczenie danych, co zostało podkreślone w przemówieniu Zhou: „Aby być gotowym na Al, należy przygotować się na dane. Ciągłe pogłębianie cyfryzacji przemysłu to proces przekształcania danych w informacje i wiedzę”.
W swoim wystąpieniu Zhou przedstawił szczegóły dotyczące produktów i technologii wchodzących w skład rozwiązania AI Data Lake.
Przechowywanie danych: innowacje w zakresie wydajności, pojemności i wytrzymałości
u dostawców usług MŚP.