Druga edycja Women’s Academy for Rural Innovation odbyła się na chorwackiej wsi w pobliżu Zagrzebia, gromadząc 20 utalentowanych, gotowych na wprowadzenie swoich społeczności w erę cyfrową, kobiet z obszarów wiejskich z całej Europy. Do programu realizowanego w ramach European Leadership Academy dołączyło ponad 50 światowej klasy ekspertów i ekspertek, aby podzielić się swoją wiedzą i podkreślić kluczową rolę kobiet w tworzeniu nowych możliwości dla wiejskich obszarów Europy.
20 utalentowanych #RuralChangeMakers z państw członkowskich UE, Ukrainy, Bałkanów Zachodnich i Islandii zdobywało wiedzę i umiejętności, które pozwolą im wywrzeć trwały wpływ w ich regionach.
Jeśli mówimy o rozwoju obszarów wiejskich, wszyscy wiemy, że technologie cyfrowe odgrywają w nim kluczową rolę. Stanowią one skuteczne narzędzie do usprawniania codziennych procesów ułatwiając komunikację, a tym samym umożliwiając dostarczenie skutecznych rozwiązań dla społeczności. Huawei jest obecny w Europie już od 20 lat. Jesteśmy częścią tego społeczeństwa. Przyczyniliśmy się nie tylko do rozwoju cyfrowej gospodarki i infrastruktury, ale także działamy na rzecz zielonej transformacji, wprowadzając kolejne jej elementy w codzienne funkcjonowanie zarówno dużych firm, jak i gospodarstw domowych.
Pomagamy Wam kształtować Wasze umiejętności techniczne, cyfrowe, mówimy o przedsiębiorczości i zrównoważonym rozwoju; ale dla mnie najważniejszym rezultatem tej Akademii jest moc, którą odkryłyście w sobie. Możecie osiągnąć każdy cel, który sobie wyznaczycie. Już jesteście liderkami. Era kobiecego przywództwa już nastała. W Huawei jesteśmy dumni, że możemy wspierać obecność kobiet w technologii. Jesteśmy dumni, że możemy pomóc spełniać Wasze marzenia.
W Huawei działamy w ponad 170 krajach na całym świecie. Otwartość i współpraca, będące nieodłącznym elementem filozofii naszej firmy pozwoliły nam zbudować globalną sieć, która stale się poszerza. Liczę, że European Leadership Academy będzie się rozwijać w podobnym kierunku, a nasze absolwentki będą nadal korzystać z cennych zasobów, aby promować różnorodność i równość na obszarach wiejskich. To nie koniec naszej podróży. Wasze umiejętności są Waszą siłą, rozwijajcie je i poszerzajcie.
Cieszę się, że organizatorzy zaprosili mnie do udziału w tegorocznej Akademii. Bardzo mnie uradowało kiedy usłyszałam, że European Leadership Academy otworzyła drzwi dla kobiet, które chcą zaangażować się w rozwój obszarów wiejskich. Każda z Was zrobiła ważny krok i dokonała istotnej zmiany w swoim życiu. Ważne jest, abyście się łączyły i tworzyły trwałe partnerstwa i przyjaźnie, ponieważ razem macie jeszcze więcej możliwości
relacjonuje dr Violeta Bulc, była komisarz UE ds. Transportu i była wicepremier Słowenii.
Widok tylu kobiet tak zaangażowanych i tak oddanych w kształtowanie bardziej inkluzywnej i innowacyjnej przyszłości Europy napawa mnie dumą. W Komisji Europejskiej jesteśmy bardzo zaangażowani w promowanie równości i czynienie Europy kontynentem zrównoważonym pod względem płci - Garrote motywowała studentki do dalszej realizacji tego celu - Idźcie naprzód z odwagą, pasją i pewnością siebie. UE stoi za Wami i wspiera Was na każdym kroku. Dziękuję za wiarę w lepszą Europę i za przecieranie tego cyfrowego szlaku
powiedziała Paloma Aba Garrote, Dyrektorka Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Klimatu, Środowiska i Infrastruktury.
Bez komunikacji, bez technologii ICT, nie można rozwijać żadnego sektora – zdrowia, transportu czy innych. Gdy kobiety są silne, społeczeństwo także rośnie w siłę, a silne społeczeństwo, tworzy silny kraj
twierdzi Aysel Kandemir, Dyrektorka Generalna ds. Komunikacji Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Turcji.
Uważam, że inicjatywy takie jak European Leadership Academy są naprawdę ważne. Składam Wam moje serdeczne gratulacje. Tworzenie programów edukacyjnych, kreowanie odpowiednich wzorców oraz dzielenie się historiami sukcesu jest kluczowe, aby zadbać o rozwój Europy.
Chciałabym podziękować organizatorom za ponowne zaproszenie mnie do wystąpienia w ramach kolejnej edycji Akademii. Gdy byłam młodsza, takie wydarzenia nie były powszechne, więc to ważny krok, że wielkie firmy jak Huawei organizują takie programy. Kiedy byłam studentką 20 lat temu, otrzymanie takiej możliwości było nie do wyobrażenia.
UE nadal wspiera rozwój łączności, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Inicjatywa UE na rzecz cyfrowej dekady do 2030 roku zakłada, że każde gospodarstwo domowe będzie miało dostęp do sieci 5G. Zaczynając od małych inwestycji, przyczyniamy się do długoterminowego rozwoju obszarów wiejskich.
- Liderka Wiejskiej Europy (zwyciężczyni edycji): Auguste Vykertaitė, Litwa
- Wizjonerka Technologii Wiejskich: Petra Toneva, Bułgaria
- Architektka Społecznej Zmiany: Karolina Kovacs, Węgry
- Pionierka Ochrony Dziedzictwa: Eleni Phyla, Cypr
- Kreatorka Rozwiązań: Cristina Pereira, Portugalia
- Gwiazda Innowacji Wiejskiej: Denisa Rohunova, Czechy
- Mistrzyni Łączności Wiejskiej: Thora Kristin Bergsdottir, Islandia
- Liderka Wzmocnienia: Elona Bejo, Albania
- Pionierka Zrównoważonego Rozwoju: Tamara Teodorovic, Bośnia i Hercegowina